BAUMA CHINA’DA TÜRKİYE RÜZGARI ESTİ

İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) 27-30 Kasım tarihleri arasında Çin’in Şangay kentinde düzenlenen Bauma China Uluslararası İş,İnşaat ve Madencilik Makinaları Fuarı’na katıldı. Asya bölgesinin en büyük, dünyanın ise ikinci büyük iş makinaları fuarı olan Bauma China’da 22 katılımcı Türk firması ile fuarın uluslararası pavilyonları arasında yer alan Türkiye, makina sektörünün gücünü tüm dünyaya sergiledi. İMDER’in Türkiyenin Makinecileri ile birlikte katıldığı Bauma China fuarı bu yıl beklentileri aşarak 212.500 ziyaretçiye, 38 ülkeden 3.350 katılımcıya ev sahipliği yaptı.

İş makinaları sektörüne yön veren fuarlar arasında yer alan ve hem Çin’in hem de global pazarın önde gelen iş makinaları firmalarının katıldığı

İMDER ve üyeleri, Bauma China’da büyüme oranı ve gelişmiş altyapı projeleri ile dünya pazarlarında önemli bir konuma sahip olan Türk iş ve inşaat makinaları sektörünü farklı coğrafyalardan gelen binlerce ziyaretçiye tanıttı. Yapmış oldukları öncü çalışmalarla Türk iş makinaları sektörüne yön veren, aynı zamanda ihracatları ile Türkiye ekonomisine değerli katkılar sunan İMDER üyelerinden Betonstar Makine, E-Berk ve Hidromek Bauma China’da ürünlerini tüm dünyanın beğenisine sundu.

Uluslararası ilişkilerin öneminin farkındalığıyla hareket eden İMDER, katıldığı fuarlarda düzenlediği toplantılar ile de bunu gözler önüne seriyor. CCMA- Çin İş Makinaları Derneği, UNACEA- İtalyan İş Makinaları Derneği, CECE- Avrupa İş Makinaları Federasyonu ve iş makinaları sektörünün öncü araştırma firması Off-Highway Research ile Bauma China sırasında bir araya gelen İMDER, bu kurumlarla 2018 yılına dair değerlendirmelerde bulundu ve 2019 yılı için hem global anlamda hem de ilgili ülke derneklerinin iç pazarları anlamında tahminleri aldı.

İMDER, BICES 2019’a Resmi Desteğini İlan Etti

 İMDER, Bauma China fuarının ikinci günü Çin makina sektörünün en önemli kurumları arasında yer alan kardeş derneği CCMA-Çin İş Makinaları Derneği ile bir anlaşmaya imza attı. İMDER, CCMA’nın 2019 yılında Pekin’de düzenleyeceği 15. BICES Uluslararası İş Makinaları Fuarı’na resmi desteğini Çin’in önde gelen medya kuruluşlarının da katılımı ile fuar sırasında düzenlenen bir resepsiyonda verdi. Aynı resepsiyon sırasında İMDER üyesi Hidromek de BICES Fuarı’na katılım anlaşmasını imzalayarak BICES 2019’a katılan ilk İMDER üyesi oldu. İMDER, BICES Fuarı’nın Çin’in kendi iç pazarına tam anlamıyla hitap etmesi anlamında Türk üreticileri için önemli bir pazar edinme ve ihracat yapma imkanı sağlayacağına inanmaktadır. Çin’in en güçlü kurumlarından olan CCMA’nın 15.kez organize edeceği BICES Fuarı, Çin pazarına giriş yapıp yer edinmek isteyen üretici firmalar için elverişli bir organizasyon olarak görülmektedir.

 

 

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com