HİDROMEK’E EĞİTİMDE ULUSLARARASI ÖDÜL

HİDROMEK, Avrupa Çıraklık Birliği’nin (EAfA) düzenlemiş olduğu yarışmada eğitim alanında yaptığı çalışmalar ile ödüle layık görüldü.
2005 yılından bu yana devam eden Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi (SİMEP)  ile Avrupa Çıraklık Birliği’ne (EAfA) kabul edilen ilk Türk firması HİDROMEK, eğitim alanında yaptığı çalışmalar ile Türkiye’yi Avrupa’da temsil etti.  HİDROMEK, birliğin EAfA’nın Mesleki Beceriler Haftasında (14-18 Ekim) düzenlemiş olduğu “Vocational Education and Training Excellence Awards” yarışmasında “Major Companies to Train Apprentices in Europe” (Avrupa’da Çırak Yetiştirmede Büyük Firmalar) kategorisinde ödüle layık görüldü. 
Kazananın jüri oylaması ve halka açık oylama sonuçları ile belirlendiği yarışmada kazanan firmalar, 17 Ekim 2019 tarihinde Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Törene Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bozkurt, HİDROMEK Greyder Mühendislik Müdürü İlhan Varol ve HİDROMEK Mesleki Eğitim Yöneticisi Hayri Akguş, proje kapsamında HİDROMEK’te mesleki eğitimi devam eden öğrencisi ile birlikte katılım sağladı. Ödülü Sayın Hayri Akguş, Avrupa Komisyon üyesi Marianne Thyssen’in elinden teslim aldı.
Törene katılan HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BOZKURT, “HİDROMEK, eğitime büyük önem veren ve bu yönde çalışmalar yapan bir firma. Stratejik insan kaynakları planımız doğrultusunda, gelecekteki teknik kadrolarımızda bizimle çalışacak ekip arkadaşlarımızın yetişmesine yönelik, eğitim kurumları ile işbirliği projeleri yürütüyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz SİMEP projemiz ile firmamızda 9. sınıfı tamamlayan öğrenciler, çeşitli testlere tabi tutularak beceri ve yeteneklerine uygun alanlara seçiliyor; temel mesleki eğitimin yanı sıra beceri, iş alışkanlığı ve iş disiplini kazanarak iş hayatına hazırlanıyorlar. Ayrıca öğrencilerin sosyal gelişimlerine yönelik etkinlikler, kişisel gelişimlerine yönelik seminerler düzenleniyoruz. MEB, ASO ve ASO I. OSB ile ortak yürütülen projenin kurucu firması, öncüsü ve en aktif uygulayıcısı olan firmamızda bugüne kadar 200’ü aşkın öğrenci eğitim gördü ve 178 kişi istihdam edildi. SİMEP kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarımızla Avrupa Çıraklık Birliği’ne (EAfA) Türkiye’den özel sektörde üyeliği resmileşen ilk firma olduk. Şimdi de eğitim alanında yaptığımız bu çalışmalar ile birliğin düzenlendiği yarışmada ödül almaya hak kazandık. Avrupa’da ülkemizi başarı ile temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. “ şeklinde açıklamada bulundu. 
© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com