HÜRRİYET- İMDER KOMATEK FUARI’NA HAZIRLANIYOR

İş Makinaları Sektörü Türkiye Ekonomisinin Yükselen Gücü

2016 yılında Türkiye’de ve dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi gelişmelere rağmen yüzde 3 büyüme kaydeden iş makinaları sektörünü bir araya getirecek olan Komatek Fuarı uluslararası katılımcıları ve ziyaretçileri ile Türk firmaların yeni pazarlara açılmasında buluşma noktası niteliği taşıyor.

Komatek 2017’nin Yurt Dışı Tanıtım Faaliyetlerinde İMDER Kilit Noktada

98.000m² fuar alanı ve 55.000m² otoparklar olmak üzere toplamda 153.000 m² alan üzerine kurulacak fuarın sergileme alanının 88.000m²’si açık alan ve 10.000m²’si kapalı alandan oluşacaktır. Yaklaşık 500 firmanın bu alanda ürünlerini sergileyeceği fuarı yerli ve yabancı yaklaşık 40.000 ilgili kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. İş ve inşaat makinaları alanında bölgenin en büyük ve en çok ziyaretçi sayısına sahip fuarın tanıtımı İMDER tarafından da 2015 yılında düzenlenen bir önceki fuardan bu yana yapılıyor. İMDER Asya’dan Avrupa’ya, Amerika’dan Afrika’ya kadar dünya üzerinde pek çok noktada katıldığı yurtdışı fuarlarında tanıtımını yaptığı Komatek Fuarı’nın uluslararası ziyaretçisi konusunda bu faaliyetleri ile de killit bir noktada yer almakta. Hedef ülkelerden ve Türkiye’deki nitelikli firmalardan, kuruluşlardan fuara katılacak ziyaretçilerin hem üretim yapan hem de ticaret yapan üyeleri için önem taşıdığını belirten İMDER, Türk makinalarının güçlü yapısının ortaya konulmasında uluslararası fuarların büyük önem taşıdığına inanıyor ve çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Hürriyet Gazetesi- 2 Mayıs 2017

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com