Madencilik Türkiye-Komatek 2017 Başarıyla Gerçekleşti

KOMATEK 2017 (15.Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı) Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ana desteği ile 3-7 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti. 153.000 m2 alan üzerine kurulu yaklaşık 350 firmanın katılım gösterdiği fuar beş gün boyunca 33.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Fuarın açılış töreninde Karayolları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sn. Laçin AKÇAY, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Sn. İsmet KESKİN, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Sn. Sani KONUKOĞLU, OSTİM Başkanı Sn. Orhan AYDIN ve İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Halil Tamer ÖZTOYGAR yer aldı.

İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Öztoygar, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Komatek Fuarı’nın iş makinaları sektörünün etkin yapısına büyük ölçüde katkı sağladığını ve uluslararası katılımcı profiliyle de sektöre üstün bir nitelik kazandırdığını belirtti. Bununla birlikte, önceki senelerde de gündeme gelmiş olan, yeni bir fuar alanının gerekliliği konusuna da yeniden değinerek Türkiye’de yapılacak yeni bir fuar alanının yurt dışındaki fuarlar ile rekabeti arttırmasının yanı sıra, daha fazla yatırımcıyı ülkemize çekme hususunda da sektöre büyük oranda katkısı olacağını sözlerine ekledi. 

88.000 m2’si açık, 100.000 m2’si ise kapalı alan olmak üzere toplam 98.000 m2’lik fuar alanının yanında 55.000 m2’lik otopark alanı da etkinliğe yoğun şekilde katılım gösteren ziyaretçilerin hizmetine sunuldu. Farklı sektörlerden oluşan 350’ye yakın firmanın katıldığı etkinlik, iş makinaları sektörü için önemli bir vitrin olduğunu bu sene de gösterdi.

Madencilik Türkiye-Haziran 2017

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com