MİLLİ ÜRETİMDEKİ BAŞARI BAUMA MÜNİH’TE SERGİLENDİ

Türk iş ve inşaat makinaları sektörünün öncü kuruluşu Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), uluslararası arenadaki faaliyetlerini güçlendiriyor. İMDER, dünyanın her yerinden sektör profesyonellerini, satın almacılarını ve global iş makinaları firmalarını bir araya getiren sektörün en önemli organizasyonlarından Bauma Münih Fuarı’na katıldı. 3 yılda bir düzenlenen ve iş makinaları sektörü tarafından heyecanla beklenen Bauma Münih Fuarı 8-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Münih kentinde düzenlendi.

İş makinaları sektörünün önde gelen fuarlarından Bauma Münih’e İMDER üyesi olan Betonstar, Elkon, E-Berk, E-Mak, ELS Lift, Hidrokon, Hidromek, Palme Makina, MST, Titan ve Tünelmak olmak üzere 11 firma katıldı. İMDER üyeleri ileri teknolojili, tasarım harikası makina ve ekipmanları ile Türk makina sektörünün gelişimini ve kalitesini tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. Fuarda Türk firmaları uluslararası alanda yeni iş birliklerine de imza attı. Sektörün önemli oyuncularını Türkiye’de yatırıma ve üretime davet eden İMDER, fuar sırasında katıldığı etkinliklerde Türk makina sektörünün gelişimini ve bugünkü güçlü konumunu ortaya koydu.

 

İMDER’DEN YENİ ÜYELERİNE ZİYARET

Çok sayıda üyesi ile birlikte fuarda yerini alan İMDER, karşılıklı görüşmelerin olduğu yoğun bir toplantı süreci geçirdi. Dünya üzerindeki pek çok noktada kardeş derneği ve çözüm ortağı bulunan İMDER, fuar sırasında bu dernekler ve kurumlar ile bir araya geldi. İMDER, Amerika Makina ve Ekipmanları Üreticileri Derneği (AEM), Çin İş Makinaları Derneği (CCMA), Kore İş Makinaları Derneği (KOCEMA), İtalyan İş Makinaları Derneği (UNACEA), Brezilya İnşaat ve Maden Teknolojileri Derneği (SOBRATEMA), Uluslararası Platform Federasyonu (IPAF) ve iş makinaları global araştırma şirketi Off-Highway Research ile görüştü. Yapılan toplantılarda İMDER, bu dernekler ve kurumlar ile 2019 yılında ortak olarak gerçekleştireceği faaliyetleri üzerine değerlendirmelerde bulundu, hedef pazarların mevcut durumunu ve gelecek beklentisini değerlendirerek planlamalar yaptı. İMDER yetkilileri, aynı zamanda fuarda beton makinaları alanında köklü bir geçmişe sahip olan yeni üyesi Elkon Makina ile iş makinaları için güç aktarım organları, şasi sistemleri, güvenlik ve elektrikli sürüş teknolojileri üreten Almanya merkezli yeni üyesi ZF’yi de ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

 

BAUMA MÜNİH’TE TÜRKİYE İLK ÜÇTE YER ALDI

 Köklü geçmişi ile 65 yıldır dünyanın en büyük iş, inşaat ve madencilik makinalarına ev sahipliği yapan Bauma Münih Fuarı’nın açılışı Almanya Ekonomik İlişkiler ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder tarafından yapıldı. Fuar, diğer yıllara göre bu sene rekor kırarak 63 ülkeden 3 bin 700 katılımcı ve 200 ülkeden 620 bin ziyaretçiyi ağırladı. Fuarın ziyaretçi sayısı 2016 yılına göre 40 bin kişi arttı. Aynı zamanda fuara en çok katılım gösteren firmalar arasında Türkiye ilk üçte yer aldı. Fuarda 190 Türk firması ülkemizin milli üretimdeki başarısını ve son teknolojili ürünlerini sergiledi.

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com