MOMENT EXPO- İMDER, BICES Fuarı’na Katıldı

Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) üyesi derneklerden Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği, (İMDER) Pekin’de düzenlenen BICES 14. Uluslararası İş Makineleri Fuarı’na katıldı.

Çin’in en büyük sanayi kuruluşlarının üyeleri arasında yer alan Çin İş Makineleri Derneği (CCMA) tarafından 20-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen BICES 14. Uluslararası İş Makineleri Fuarı’na 30 farklı ülkeden bin 50 firma katıldı. Asya kıtasının en büyük iş makineleri fuarları arasında gösterilen BICES’te, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ziyaretçileri standında ağırlayarak Türk iş makineleri sektörünü tanıtma fırsatı elde eden İMDER adına fuara; Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serkan Karataş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aydın Karlı, UR-GE Komitesi Başkanı Mehmet Bebek ve Genel Sekreter Vekili Oğuz Yusuf Yiğit katıldı.

Fuarın açılışından önce 18-19 Eylül tarihlerinde CCMA, İMDER, Amerika Makine Ekipmanları Üreticileri Derneği (AEM) ve Kore İş Makineleri Derneği (KOCEMA) tarafından ortaklaşa organize edilen ve dünyanın önde gelen 50 sektör firmasının temsilcilerinin katıldığı “T50 İş Makineleri Zirvesi” düzenlendi.

İŞBİRLİĞİ OLANAKLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Zirvenin ilk gününde tüm dünyada faaliyet gösteren iş makinesi firmalarının CEO’ları, tekerlekli yükleyici ürün grubunun 2017’deki durumunu değerlendirirken, ikinci gün ise ekskavatör, vinç ve kiralama sektörlerindeki gelişmeler masaya yatırıldı. İMDER yetkilileri fuar boyunca çeşitli toplantılar düzenleyerek hem sektör hem de dernek adına önem taşıyan faaliyetler ve işbirlikleri için zemin hazırladı.

İMDER yönetimi, Çin Ticaret Odası (CCCME) ile birlikte düzenlediği toplantıda ise iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesine yönelik düşüncelerini paylaşırken, iki kurum arasındaki işbirliğinin de güçlenmesi yönünde sağlam adımlar atılması için anlaşmaya vardı.

İMDER’in CCMA ile düzenlediği bir diğer toplantıda öne çıkan gündem maddesi de bir sonraki BICES Fuarı’nda oluşturulması planlanan Türk pavilyonu oldu. Çin’in önemli kuruluşlarıyla görüşmeler gerçekleştiren İMDER heyetine, Çinli yetkililer 500 bin üretim adedine yaklaşan Çin iş makinesi pazarında, Türk firmalarına da yer olduğunun altını çizdi. İMDER heyeti, işbirliği toplantıları dışında fuar süresince düzenlenen forumlara da katıldı. Dünyanın önde gelen iş makinesi imalatçıları arasında yer alan Çinli firmaların ve sektörel sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin konuşmacılar arasında yer aldığı forumlar fuar boyunca devam etti.

Moment Expo- Eylül 2017

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com