TAM 42 YILDIR SAHADA HİDROMEK’İN İZİ VAR

Küresel iş makinesi sektörünün öncü isimlerinden HİDROMEK, kuruluşunun 42’inci yılında ilklere imza attığı sektörüne yön vermeye devam ediyor. AR-GE, tasarım ve inovasyon ile ürün gamını genişleten HİDROMEK, 6 kıtaya yayılan ihracat ağıyla iş makinesi ihtiyacını küresel ölçekte karşılıyor.

Makine yüksek mühendisi Hasan Basri Bozkurt tarafından 1 Mayıs 1978 yılında Ankara’da kurulan ve faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlayan HİDROMEK, kuruluşunun 42’inci yıl dönümünü kutluyor. HİDROMEK kurulduğu günden bu yana yatırımlarının tamamını öz sermayesi ile hayata geçiriyor. 

TÜRKİYE’NİN İLK İŞ MAKİNESİ HİDROMEK’TEN

Türkiye’de üretilen ilk iş makinesinin üreticisi HİDROMEK, başarılarla dolu geçen 42 yılın ardından genişlettiği ürün gamıyla yurt içinde ve yurt dışında sahaya izini bırakıyor. Dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da bulunan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretimi gerçekleştiren HİDROMEK, Ankara Sanayi Odası 1’inci OSB’deki 1.4 milyon m²’yi aşkın sanayi parseli üzerine kurulmakta olan HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşaatına da devam ediyor.

ANA KOMPONENTLERİ BÜNYESİNDE ÜRETİYOR

Türkiye’de bir ilke daha imza atan HİDROMEK, daha önce ithal ettiği şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentleri, HİDROMEK Üretim Üssü’nde ilk olarak faaliyete geçirdiği komponent fabrikasında üretiyor. HİDROMEK, ayrıca dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi olarak da dikkat çekiyor.

Yılların değişmeyen tercihi HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’de son 11 yıldır kazıcı yükleyici, son 8 yıldır hidrolik ekskavatör ve son 2 yıldır motor greyder satışlarında pazar liderliğini koruyor.

YURT DIŞI OFİSLERİ VE BAYİLERİ İLE İHRACAT AĞINI GENİŞLETİYOR

İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kuran HİDROMEK, yurt dışı ofisleri ve bayileri ile ihracat ağını genişletmeye devam ediyor. 80’den fazla ülkede yetkili bayisi bulunan HİDROMEK, yurt dışında 100’ün üzerinde satış ve servis noktası ile hizmet veriyor. Bugün 6 kıtada 100’den fazla ülkede 45 binin üzerinde HİDROMEK iş makinesi çalışıyor.

42 YILA 19 TASARIM ÖDÜLÜ SIĞDIRDI

Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından “HİDROMEK Design Studio”yu kuran HİDROMEK, yenilikçi tasarıma sahip iş makineleri ile öne çıkıyor. Tasarımdaki gücünü; aralarında Red Dot Best of the Best, If Design, German Design, Automotive Brand Contest ve Good Design ödüllerinin bulunduğu uluslararası prestije sahip 19 ödül ile tescilleyen HİDROMEK, sektöründe yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

Sektördeki teknolojik yenilikleri yakından takip eden HİDROMEK, geleceğin iş makinesi kategorisinde uzmanlaşmayı da hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda dünyanın ilk lastik tekerlekli yüzde 100 elektrikli ekskavatörünü  geliştiren HİDROMEK, iş makinesi sektöründe müşterilerinin ihtiyaçlarını tek marka altında karşılama hedefi ile yeni ürünler geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.

“42 YILDIR İLK GÜNKÜ HEYECANIMIZLA ÇALIŞIYORUZ”

 HİDROMEK’in 42’inci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle açıklamada bulunan HİDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, şunları söyledi:

“Yaklaşık 2 bin kişilik ekibimizle, bayilerimizle, HİDROMEK makine sahipleri ve operatörlerimiz ile biz güçlü bir aileyiz. Başarının anahtarının azim olduğu inancıyla çıktığımız bu yolda 42 yıldır, ilk günkü heyecanımızla odağımızı değiştirmeden iş makinesi üretimine devam ediyor, faaliyetlerimizi pusulamız olan şirket değerlerimiz doğrultusunda sürdürüyoruz.

Dünyada kabul gören iş makinesi üreticilerinden biri olarak, yurt dışında 6 kıtaya genişlettiğimiz ihracat ağımızla HİDROMEK’in bayrağını 100’den fazla ülkede dalgalandırıyoruz. Ana hedefimiz olarak bir yandan bayi ağımızı genişletiyor, bir yandan da ürün gamımızı genişleterek ve üretimimizi artırarak müşterilerimizin taleplerini karşılıyor, küresel endüstrideki yerimizi sağlamlaştırıyoruz.

Bu vesile ile Kurucumuz Hasan Basri Bozkurt’u saygı, rahmet ve minnetle anıyor, onun açtığı yolda ve işaret ettiği doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıca, Bozkurt ailesi olarak bu yolda her zaman birlikte yürüdüğümüz değerli çalışma arkadaşlarımıza, paydaşlarımıza ve dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz.”

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com