BORUSAN MAKİNA TÜRKİYE’DE 2 KOMPONENT REVİZYON MERKEZİ KURACAK

Türkiye’den Uzak Doğu Rusya’ya kadar geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren Borusan Makina ve Güç Sistemleri Kazakistan’da müşteri memnuniyetini artıran iş makinaları için Komponent Revizyon Merkezi’nin benzerlerini İstanbul ve Ankara’da hayata geçirecek.

 Borusan Makina ve Güç Sistemleri Kazakistan’daki güçlü konumunu pekiştiren iş makinaları için Komponent Revizyon Merkezi uygulamasını Türkiye’ye taşımaya hazırlanıyor. Kazakistan’ın Karaganda bölgesinde bulunan merkezde açıklamalar yapan Borusan Makina ve Güç Sistemleri İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın, 2017 sonuna kadar İstanbul ve Ankara’da birer Komponent Revizyon Merkezi açacaklarını bildirdi.

“Müşterilerimiz için en hızlı, en uygun ve en kaliteli çözümleri üreteceğiz”

 Her an her yerde ve her durumda müşterilerinin yanında olmanın temel öncelikleri olduğunun altını çizen Özgür Günaydın şunları söyledi:

“Kazakistan’daki merkezimizde çok sayıda iş makinasının komple bakım ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyor ve ayrıca 800 civarinda komponent yenilemesi yapıyoruz. Bu merkezde geliştirdiğimiz uygulamalar distribütörü olduğumuz dünyanın lider inşaat ve madencilik ekipmanları üreticisi Caterpillar tarafından “en iyi uygulama” programı kapsamında dünyanın başka bölgelerinde de kullanıma sunuluyor. Şimdi bu başarıyı Türkiye’ye de taşımayı ve buradaki müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz. Ankara ve İstanbul’da Komponent Revizyon Merkezlerimizi 2017 sonunda hizmete sokmak istiyoruz. Bu merkezler Türkiye’deki müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde tasarlanıyorlar. Müşterilerimiz için en hızlı, en uygun ve en kaliteli çözümleri üreteceğiz.”

Kazakistan’da yüksek müşteri memnuniyetinin sırrı “Komponent Revizyon Merkezi”nde

Borusan Makina ve Güç Sistemleri bölgede, 22 lokasyonda yaklaşık 800 kişilik bir ekiple müşterilerine hizmet veriyor. Borusan Makina ve Güç Sistemleri Kazakistan’ın başarısına en büyük ivmeyi katan hizmetler arasında ise Komponent Revizyon Merkezi önemli bir yer tutuyor.

Kazakistan’daki Komponent Revizyon Merkezi, müşterilere komple bir çözüm tesisi olarak hizmet sunuyor. Burada motor, şanzıman gibi komponent revizyonları, bunların rektifiyeleri ve komple makina revizyonları yapılıyor. Bu hizmetlerle müşterilerin revizyon masrafları asgari düzeye inerken, kalite ve hız yükseliyor.

Merkez’de uygulanan yenileştirme işlemleri sayesinde yedek parça sarfiyatı asgari düzeye inerken oluşabilecek hurda miktarı da azalıyor. İş makinaları üretildikten sonra Caterpillar sürekli olarak onların performansını iyileştiren modifikasyonlar geliştiriyor. Bu modifikasyonların bazıları iş makinası satıldıktan sonra yayınlanabiliyor. Komponent Revizyon Merkezi’nde yenilenen her komponent ve makina için öncelikle yayınlanmış üretici modifikasyonları kontrol edilerek uygulanıyor. Böylece Merkez’de yenilenen ürün yenisinden daha güncel ve iyi performans sergileyebiliyor.

 Cat®’in dünyadaki ikinci Komponent Revizyon Merkezi

2011 yılında kurulan Kazakistan Komponent Revizyon Merkezi, 2016 yılında Cat sertifikasını aldı ve Caterpillar tarafından dünyanın en iyi tesislerinden biri olarak seçildi. Halen Avrupa, Asya ve Afrika’daki tek Komponent Revizyon Merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Kazakistan Komponent Revizyon Merkezi Cat için de önemli bir tesis haline geldi. Borusan Makina ve Güç Sistemleri tarafından bu merkezde geliştirilen uygulamalar Cat ile paylaşılıyor ve yapılan değerlendirmeden sonra diğer ülkelerdeki Cat temsilcilerinin de uygulaması için özel bir platformda yayınlanıyor. Kazakistan’dan yayınlanan uygulamalar ‘en iyi uygulama’ programı kapsamında adetsel olarak Kazakistan Komponent Revizyon Merkezi’ni tüm dünya çapında ikinci sıraya yükseltti. Cat burada geliştirilen pek çok uygulamayı benchmark olarak gösteriyor ve tavsiye ediyor.

 

 

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com