FORUM MAKİNA- MESLEKİ EĞİTİMDE İMDER, İSDER ve PETROL OFİSİ İŞ BİRLİĞİ

İş ve istif makinaları sektöründe nitelikli eleman yetiştirmenin bilincinde olan ve gerçekleştirdikleri projelerle bu alanda önemli başarılara imza atan İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği), İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği) ve Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi OMV Petrol Ofisi, Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde eğitimler gerçekleştirdi. Bu eğitimlerle, geleceğin mekanikerlerini yeni nesil motorlu araç teknolojileri hakkında bilgilendiren önemli bir programa imza atıldı.

Mesleki ve teknik eğitimde hedeflerinin ortak olduğunu, nitelikli eleman yetiştirilmesinde yol almanın bu şekilde iş birlikleri ile daha da önemli hale geldiğini vurgulayan İMDER, İSDER ve Petrol Ofisi yetkilileri proje kapsamında, Bursa, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Trabzon ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinden yaklaşık bin öğrenci ile bir araya geldi.
İMDER, İSDER ve Petrol Ofisi Madeni Yağlar, hayata geçirilen bu programın, sektördeki insan kaynağının gelişimi açısından büyük önem taşıdığına inandıklarını, sürekli ve sürdürülebilir olmasını arzuladıklarını belirtirken, bu önemli mesleki eğitim çalışmasının Türkiye genelindeki pek çok Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde uygulanması hedefleniyor.

Forum Makina- Şubat 2017

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com