İMDER 10. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 26 ŞUBAT’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), 10’ncu dönem yeni yönetim kurulunu belirledi. İş ve inşaat makine ve ekipmanları sektörünün önde gelen kuruluşlarından İMDER Yönetim Kurulu Başkanlığına, Hidromek Stratejik Yönetimi Direktörlüğü görevini yürüten Merih Özgen, oy birliği ile yeniden seçildi.

Kuruluş tarihi olan 2002 yılından bu yana ulusal ve uluslararası platformlarda Türkiye iş makinaları sektörünün geleceği ve gelişimi için aktif çalışmalar gerçekleştiren İMDER’nin 10.Olağan Genel Kurul Toplantısı 26 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Titanic Kartal Otel’de gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan Heyeti seçimi ile başlayan genel kurul toplantısından sonra yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yeni dönem başkanlık görevine daha önce İMDER çatısı altında İmalat Komitesi Başkanlığı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2018-2019 Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi çeşitli aktif görevlerde yer alan Merih Özgen oybirliği ile seçildi.

Toplantı sırasında İMDER üyeliğinde 15.yılını dolduran; Ascendum Makina, Borusan Makine ve Güç Sistemleri,Çukurova İthalat, Çukurova Makina, Çukurova Ziraat, Enka Pazarlama, Hidromek,Sanko Makina, Sif İş Makinaları ve Temsa Makina ve İMDER üyeliğinde 10.yılını dolduran Alfatek, Gama Ticaret, Hamamcıoğlu,Karyer Ticaret, Maats İnşaat Makinaları,MST İş ve Tarım Makinaları,Uygunlar, Wacker Neuson firmalarına ödülleri takdim edildi. İMDER ailesine 2019 yılında katılan XCMG ve 2020 yılında katılan Yanmar Makina’nın üyelik plaketleri de Yönetim Kurulu Başkanı Merih ÖZGEN tarafından firma yöneticilerine takdim edildi. İMDER 2020-2021 Yönetim Kurulu listesi ise şu şekilde oluştu:

Merih ÖZGEN- Yönetim Kurulu Başkanı- HİDROMEK HİDROLİK VE MEKANİK MAKİNA İMALAT SAN. VE TİC. A.Ş.
Serkan KARATAŞ- Başkan Vekili ve Sayman- ÇUKUROVA ZİRAAT ENDÜSTRİ VE TİC. A.Ş.
Adnan KESKİN- Başkan Yardımcısı- BORUSAN MAKİNA VE GÜÇ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
Aydın KARLI- Başkan Yardımcısı- MST İŞ VE TARIM MAK. SAN VE TİC. A.Ş.
Gürkan BEBEK- Yönetim Kurulu Üyesi- ALFATEK İTH. İHR. VE PAZ. A.Ş.
Mahir HOCAOĞLU- Yönetim Kurulu Üyesi- ASCENDUM MAKİNA TİC. A.Ş.
Oğuz DİKEN- Yönetim Kurulu Üyesi- BETONSTAR MAKINA SAN. VE TIC. A.Ş.
Nadir AKGÜN- Yönetim Kurulu Üyesi- ENKA PAZARLAMA İHRACAT VE İTHALAT A.Ş.
Levent BÜYÜKMURAT- Yönetim Kurulu Üyesi- SANKO MAKİNA PAZ. VE TİC. A.Ş.
Hayati KÖSOĞLU- Yönetim Kurulu Üyesi- SİF İŞ MAK. PAZ. SAN. VE TİC. A.Ş.
Eşref ZEKA- Yönetim Kurulu Üyesi- TEMSA İŞ MAKİNALARI İMALAT PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş.
Cüneyt AKSU-Yönetim Kurulu Üyesi- UYGUNLAR DIŞ TİC. A.Ş.

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com