İMDER TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEYE DEVAM EDİYOR

İMDER Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği 23-28 Nisan tarihleri arasında iş makinaları sektörünün en önemli uluslararası fuarları arasında gösterilen Intermat Paris Uluslararası İş Makinaları ve Teknolojileri Fuarı’na katılarak Türkiye’yi temsil etti.

167 ülkeden yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuara İMDER, Türkiyenin Makinecileri ile birlikte katılarak Türk makine sanayinin dünyaya tanıtılması için önemli katkılarda bulundu. Fuar öncesinde Yönetim Kurulu Başkanı Merih ÖZGEN ile birlikte üyesi olduğu CECE-Avrupa İş Makinaları Federasyonunun toplantılarına katılan İMDER, Avrupa’daki 12 ülkenin sektörel derneklerinin yönetiminin katılımıyla gerçekleşen bu toplantılarda pazarın nabzını tutarak, değerlendirmelerde bulundu.

Fuar süresince Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan katılan heyete eşlik eden İMDER, katılımcı Türk firmalar ile Bakanlık yetkililerini bir araya getirerek sektörün Türkiye’deki durumu, talepler ve çözüm önerileri için de toplantı düzenleme fırsatı elde etti. Yoğun bir toplantı takvimine sahip olan İMDER, aynı zamanda Intermat sırasında kardeş dernekleri ve partner kuruluşları ile de bir araya gelerek yeni İMDER yönetimi ile tanışma toplantıları organize etti.

Hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısı ile sektörün önde gelen uluslararası fuarları arasında yer alan Intermat Fuarı, bu yıl da önemli iş birlikleri için fırsatlar sundu. Türkiye’nin en önemli ticari partnerlerinden biri olan Fransa’da, 52 Türk firması büyüme oranı ve gelişmiş altyapı projeleri ile dünya pazarlarında önemli bir konuma sahip olan Türk iş ve inşaat makinaları sektörünü farklı coğrafyalardan gelen binlerce katılımcıya tanıttı. Yapmış oldukları öncü çalışmalarla Türk iş makinaları sektörüne yön veren, aynı zamanda ihracatları ile Türkiye ekonomisine değerli katkılar sunan İMDER üyelerinden Çukurova Makina, E-Berk, Elsisan Makine, E-Mak, Hidromek, Mst İş ve Tarım Makinaları ve Tünelmak Intermat Fuarı’nda ürünlerini tüm dünyanın beğenisine sundu.

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com