İMDER PEKİN’DE DÜZENLENEN BICES FUARINA KATILDI

İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) 20-23 Eylül tarihlerinde Çin’in Pekin kentinde düzenlenen BICES 14. Uluslararası İş Makinaları Fuarı’na katıldı. İMDER’in Çin’deki kardeş derneği olan ve Çin’in en büyük sanayi kuruluşlarının üyeleri arasında yer aldığı CCMA (Çin İş Makinaları Derneği) tarafından düzenlenen fuarda yaklaşık 700 firma katılımcı olarak yer aldı.

Asya bölgesinin en büyük ve önemli iş makinaları fuarları arasında sayılan BICES’te, İMDER hem Çin’den hem de pek çok farklı ulustan ziyaretçiyi standında ağırlayıp Türk iş makinaları sektörünü tanıtma fırsatı elde etti.

İMDER yetkilileri fuar boyunca toplantılar düzenleyerek hem sektör, hem de dernek adına önem arz eden faaliyetler ve işbirlikleri için zemin hazırladı. CCCME- Çin Ticaret Odası ile düzenlenen toplantıda İMDER yönetimi iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesine yönelik düşüncelerini paylaşırken, iki kurum arasındaki işbirliğinin de güçlenmesi yönünde adımlar atılması için kararlar alındı. Kardeş derneği CCMA ile düzenlenen toplantıda ise öne çıkan gündem maddesi bir sonraki BICES Fuarı’nda oluşturulması planlanan Türk pavilyonuydu.

Sinomach, Liugong, XCMG ve Çin Devlet Demiryolları gibi Çin’in önemli kuruluşları ile görüşmeler gerçekleştiren İMDER heyetine, Çinli yetkililer 500 bin âdete yaklaşan Çin iş makinaları pazarında Türk firmalarına da yer olduğunun altını çizdiler.

© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com