İMDER’DE MERİH ÖZGEN DÖNEMİ

İş ve inşaat makinaları sektörünün yüzde 93’ünü temsil eden Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER)’nin 9.Olağan Genel Kurul Toplantısı 21 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Yapılan Genel Kurul Toplantısı sonucunda İMDER’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Merih ÖZGEN oldu. Ulusal ve uluslararası platformlarda Türkiye iş makinaları sektörünün geleceği ve gelişimi için aktif çalışmalar gerçekleştiren İMDER, kuruluş tarihi olan 2002 yılından bu yana öncü faaliyetleriyle sektöre başarıyla hizmet ediyor.

İMDER 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı 21 Şubat 2018 tarihinde Divan Asya Otel’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan Heyeti seçimi ile başladı. İMDER’ in 2014-2015 ve 2016-2017 dönemleri başkanı Halil Tamer ÖZTOYGAR konuşmasında 4 yıllık başkanlık göreviyle birlikte 15 yıldır İMDER çalışmalarının birebir içerisinde bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu paylaştı. İMDER’in sektöre ilham veren bir dernek olduğunu belirten ÖZTOYGAR, başkanlık dönemi boyunca birlikte çalışma şansı bulduğu Yönetim Kurulu üyelerine, dernek üyelerine, komite başkanları ve genel sekreterlik çalışanlarına özverili çalışmaları için teşekkürleri sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Genel Kurul Toplantısında, yeni dönem başkanlık görevine daha önce İMDER çatısı altında İmalat Komitesi Başkanlığı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli aktif görevlerde yer alan Sn. Merih ÖZGEN seçildi. Türkiye’nin önde gelen iş makinaları üreticilerinden olan ve Türk makine sanayiine büyük katkıları olan HİDROMEK’te Strateji Yönetimi Direktörlüğü görevini yürüten Merih ÖZGEN, sektördeki güçlü yapısı ve hız kesmeyen başarılı faaliyetleriyle adından söz ettiren İMDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralmaktan gurur duyduğunu belirtirken, kendisine güvenerek bu göreve layık gören üyelere teşekkür etti. Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ile İMDER’in gelecek dönemdeki yol haritası için büyük destekler sağlayacak olan ÖZGEN, sektörün ve Türkiye’nin dünyadaki konumunu sağlamlaştıracak ve üst sıralara taşıyacak olan İMDER çalışmalarının katlanarak artacağını vurguladı. Sektörel çalışmalardan, eğitim faaliyetlerine, uluslararası ilişkilerden, resmi kurumlarla ilişkilere ve mevzuat çalışmalarına kadar her alanda milli ekonominin ve sektörün büyümesi ana gayesiyle çalışma rotası izleyeceklerinin altını çizen ÖZGEN, Türkiye’nin kalkınması için üstlendikleri görevin büyük bir sorumluluk gerektirdiğini ifade etti.

İMDER’in 9. Olağan Genel Kurul Toplantısında oy birliği ile seçilen Yönetim Kurulu ise şu şekildedir:

 • Merih ÖZGEN – Yönetim Kurulu Başkanı / HİDROMEK HİDROLİK VE MEKANİK MAKİNA İMALAT SAN. VE TİC. A.Ş.
 • Serkan KARATAŞ – Başkan Vekili / Sayman / ÇUKUROVA İTHALAT VE İHRACAT TÜRK A.Ş.
 • Aydın KARLI – Başkan Yardımcısı / MST İŞ VE TARIM MAK. SAN VE TİC. A.Ş.
 • Nadir AKGÜN – Başkan Yardımcısı / ENKA PAZARLAMA İHRACAT VE İTHALAT A.Ş
 • Ediz CALAPOĞLU – Yönetim Kurulu Üyesi / ÇUKUROVA ZİRAAT ENDÜSTRİ VE TİC. A.Ş.
 • Mahir HOCAOĞLU – Yönetim Kurulu Üyesi/ ASCENDUM MAKİNA TİC. A.Ş.
 • Özgür GÜNAYDIN – Yönetim Kurulu Üyesi / BORUSAN MAKİNA VE GÜÇ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
 • Reyhan UĞURLU YÜCEL – Yönetim Kurulu Üyesi / HMF MAKİNA VE SERVİS SAN.VE TİC.A.Ş.
 • Levent BÜYÜKMURAT – Yönetim Kurulu Üyesi / SANKO MAKİNA PAZ. VE TİC. A.Ş.
 • Tolga ATMACA – Yönetim Kurulu Üyesi / SİF İŞ MAK.PAZ.SAN.VE.TİC.A.Ş.
 • Eşref ZEKÂ – Yönetim Kurulu Üyesi / TEMSA İŞ MAKİNALARI İMALAT PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş.
 • Mustafa Cüneyt AKSU – Yönetim Kurulu Üyesi / UYGUNLAR DIŞ TİC.A.Ş.
© Copyright 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Makine Tanıtım Grubu'nun desteğinden yararlanılmıştır.Angular Web DevelopmentRastmobile.com